Inštitút RK je iniciátorom a spoluorganizátorom viacdňového mestského festivalu – Fullove dni, ktorého poslaním je pripomínať Fullov príbeh, zviditeľňovať to najlepšie z domácej scény, meniť tvár mesta a skvalitňovať život v ňom tak, aby sa Ružomberok zapísal na kultúrno-spoločenskú mapu Slovenska i Európy. Nultý ročník sa uskutočnil 18. – 20.9. 2019 v Ružomberku, na ktorý úspešne nadviazal zatiaľ posledný ročník uskutočnený 3. – 5.9.2020. Viac informácií o festivale nájdete na www.fullovedni.sk
Tretí ročník festivalu Fullove dni opäť pritiahol do centra mesta nielen množstvo návštevníkov, ale aj známych umelcov. Nechýbali diskusie, módna prehliadka, divadelné predstavenia či koncert. Galéria Ľudovíta Fullu, Liptovské múzeum, centrum mesta, Hýrošov park či Kultúrny dom Andreja Hlinku. Aj tento rok by ste na spomínaných miestach mohli ochutnať niečo zo života či diela Ľudovíta Fullu. Trojdňový mestský festival Fullove dni 2021sa začal vo štvrtok 9. septembra a opäť oživil ulice Ružomberka.
V roku 2020 to s festivalmi kvôli koronavírusu vyzeralo všelijako. Aj napriek zložitému obdobiu sa nám podarilo usporiadať Fullove dni. Uskutočnili sa 3.-5. septembra 2020 v Galérii Ľudovita Fullu, centre mesta a v Kultúrnom dome Andreja Hlinku. Program bol opäť rozmanitý a vyvrcholil „galavečerom“ v KDAH prehliadkou módnej dizajnérky Lenky Sršňovej s kolekciou „Fullove“ a koncertmi Marána Gajšberga a Petra Lipu. Okrem nich sa v uliciach mesta predstavilo bábkové divadlo Morgonrock, folklórny súbor Liptov či ružomberčanom dobre známy RK Jazz Band. Galéria Ľudovíta Fullu si pre návštevníkov festivalu nachystala bohatú ochutnávku pestrého diela majstra Fullu priamo v uliciach Ružomberka vo forme spoločenských hier na fullovskú nôtu, deti si skúsili dočasné tetovačky “Kresky” inšpirované tvorbou Ľudovíta Fullu alebo mohli vytvoriť velikánsky streetart z veľkoformátových omaľovaniek vybraných majstrových diel.
Fullove dni 2019 sa uskutočnili ako nultý ročník 18-20. septembra v Galérii Ľudovíta Fullu a v parku Štefana Hýroša v Ružomberku. Hudobný program tvorilo vystúpenie skupín Vidiek, Banda, RK Jazz Band a spevákov Jana Andevska a Ley Skeletonn. Tanečné umenie ukázal domáci folklórny súbor Liptov. Premiéru mal tiež krátkometrážny dokument Zamatné od autorky Zuzany Hruškovej. Priaznivcom bicyklovania bol venovaný blok s názvom Bicyklom za Fullom – na bicykloch sme vyrazili po stopách Fullovej inšpirácie spätej s jeho rodným mestom a navštívime konkrétne miesta, ktoré sa v rôznych formách premietli do jeho obrazov. Program tiež obohatil formát Pecha Kucha Night špeciál či prednáška Hisstorry, kde historik Mgr. Peter Dvorský objasnil historické súvislosti samotného vzniku Galérie Ľ. Fullu.
Ako sa zrodili Fullove dni
Na počiatku Fullových dní nebolo Slovo – ako u Pána – ale myšlienka, zámer priblížiť geniálne dielo ružomberského rodáka Ľudovíta Fullu Ružomberčanom, vďaka jeho tvorbe dať mestu pozitívnu značku, a dostať tak Ružomberok na kultúrno-spoločenskúmapu Slovenska a aj Európy. Európy minimálne. Na začiatok.